Email

Nga Erjon Braçe

Prec Zogaj-politikan, shkrimtar e poet, kish mbushur nje faqe te madhe sot me “ndjesat e Edi Rames”.

Jane ato ndjesat qe Edi Rama i rreshtoi naten e vitit te ri per nje kategori te gjere njerezish dhe mire beri.

Se kish bere kush me pare. Nen mandat-gjithnje.

Kur ikin e bejne te gjithe.

Por Prec Zogaj nuk i pranon ato!

Dy muaj me pare, Prec Zogaj u be cope te na mbushte mendjen se faljet qe kerkon Lulzim Basha-teresisht banale e pa lidhje me krimet e verteta te Sali Berishes dhe te tijat personalisht, ishin te verteta dhe keto e benin ate nje politikan normal.

Madje keto perpjekjet e Precit, u kthyen ne nje fushate te tere “maredheniesh me publikun” per te na shitur Lulzim Bashen ndryshe.

Ne fakt Lulzim Basha nuk ka ndryshuar hic.

Ai mendon se ka bere mire qe ka vrare ne 21 janar, qe ka vjedhur ne rrugen e Kombit duke na dhene vepren e Kombit.

Nderkohe, vijoi edhe kete vit, ta mbylle vitin jashte vendit e ta hape po jashte vendit, per ta mbyllur serish jashte vendit e per ta hapur po andej.

Tani Preç.

Te na shesesh “faljet” e nje vrasesi-por jo per vrasjet, si te verteta dhe, te mos pranosh ndjesat e nje njeriu per punet e kryera apo te pakryera ende, eshte minimumi e padrejte!!

E pandershme po e po!!

albania.eu.com Reviewed by albania.eu.com on . “Faljet” e Bashës, “ndjesat” e Ramës dhe Preç Zogaj si gjykatës i padrejtë! “Faljet” e Bashës, “ndjesat” e Ramës dhe Preç Zogaj si gjykatës i padrejtë! Rating: 5.0
Albania News Agency Online - Albania Portal me lajme shqip 2017!